Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Gouache 2117234



*

nr 211 7234


Gouache

"månskensfiskare", 24x37


Utrop:

600 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 februari 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/2 16:46:58 1      700 kr
2/2 17:52:24 2      650 kr
2/2 17:54:01 2      ledande budet*
2/2 17:54:21 2      justering av budtak
3/2 07:02:25 1      900 kr
3/2 07:03:06 1      950 kr
3/2 14:26:04 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache konst täckfärg vattenfärg
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:32
  • 6313 EmaljmÃ¥lningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:39
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:09
  • 5282 Fotokonst
    Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpple. Bildmåt..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:00
  • 7204 GlasmÃ¥lning
    Kina, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:50
  • 6342 Porslinstavla
    Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:51




Ladda ner broschyr